Głównej zawartości

O bibliotece

Biblioteka w Gaszowicach powstała w 1956 roku, a od 1973 pełni funkcję Gminnej Biblioteki Publicznej. Biblioteka w Czernicy powstała w roku 1950, a po zmianach administracyjnych w roku 1973 stała się filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Gaszowicach. Obecnie biblioteki dysponują około 30-tys. zbiorem książek. Według danych statystycznych mamy zarejestrowanych 680 użytkowników.

Oprócz podstawowej działalności bibliotecznej  współpracujemy ze szkołami, przedszkolami  i ośrodkami kultury. Biblioteka w Czernicy  kilkakrotnie prezentowały prace fotograficzne miejscowego amatora-fotografika Jerzego Kawuloka.

W Czernicy realizowana jest akcja  "Książka na telefon" z transportem do domu dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Biblioteki pracują w 1-osobowej obsadzie.

Po wielu latach  „tułaczki”, dla bibliotek znalazło się miejsce w budynkach stanowiących majątek Gminy i tak Gminna Biblioteka Publiczna znajduję się w budynku Ośrodka Kultury, natomiast Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy znajduje się budynku Przedszkola w Czernicy.

Już nie tylko gromadzimy zbiory, opracowujemy je i szeroko udostępniamy. Przede wszystkim staramy się dbać o użytkownika zaspokajając Jego potrzeby intelektualne, emocjonalne, naukowe.

W bibliotece znajduje się również kącik z literaturą dla najmłodszych dzieci.

Ponadto biblioteka oferuje korzystanie ze stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. 

Biblioteka przyjmuje w darze książki – chcesz wyrzucić oddaj do biblioteki.

 

Biblioteka bierze udział w programie 
Akademia Orange dla bibliotek
Obrazek Fundacja Orange