Głównej zawartości

Zmiana godzin otwarcia

W Wielki Piątek - 14 kwietnia - biblioteka w Czernicy będzie nieczynna.

Biblioteka w Gaszowicach będzie czynna od 8:00 do 12:00.

Spotkanie z autorem książki pt. "Krioterapia. To warto wiedzieć"

Gminna Biblioteka  Publiczna w Gaszowicach
Zaprasza dnia 10.09.2015 r. o godz. 17:00
do Kawiarni Ośrodka Kultury i Sportu na
Spotkanie z autorem książki pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć” oraz  praktykiem prowadzącym gabinet krioterapii w Olkuszu – Panem Zbigniewem Kołba

Zbigniew Kołba

Problematyka spotkania:
1. Leczenie niską temperaturą – korzyści, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej zarówno w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń, czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej.
2. Hartowanie organizmu – praktyczne uwagi, np. jak wyleczyć zimne stopy, dłonie.
3. Związek powstawania żylaków (uszkodzone zastawki w żyłach) ze skurczem mięśni.
Pan mgr zwraca uwagę jak niebezpieczne są zimne stopy na powstawanie chorób np. grypy, anginy, czy też chorób nerek. Czym wyleczyć odór stóp?
4. Leczenie bezsenności – konkretne informacje z zakresu medycyny chińskiej związane z oddychaniem, które są kapitalnym sposobem wyjścia z tego problemu.
5. Temat wypalenia organizmu – dlaczego ludzie czują się wypaleni?
6. Minerały oraz witaminy i ich przyswajalność przez organizm.
7. Jak wyleczyć wrzody żołądka?
Spotkanie jest przeznaczone głównie dla ludzi w średnim i starszym wieku.

Wstęp bezpłatny zapraszamy
Książka do nabycia po spotkaniu.

Książko wróć

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
w GASZOWICACH
oraz  FILIA w CZERNICY  OGŁASZAJĄ:

AMNESTIĘ W BIBLIOTECE -
WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI
„KSIĄŻKO WRÓĆ”

Wiadomo, że każdemu się zdarza zapomnieć o bibliotece – czasem wypożyczoną pozycję pożyczamy komuś "na chwilkę", a ten trzyma ją miesiącami. Maj to okres, kiedy możemy załatwić te, biblioteczne sprawy.
W maju nieistotne staje się to, ile czasu książkę trzymaliśmy w domu  bibliotekach maj to okres amnestii - nie zapłacisz więc kary za zbyt długie trzymanie książki.

NIE MA CO ZWLEKAĆ