Press "Enter" to skip to content

Regulamin konkursu „Dzień Postaci z Bajek”

1. Postanowienia ogólne
    1. Organizatorem konkursu „Dzień Postaci z Bajek” (zwanego dalej „Konkursem”) jest Gminna Biblioteka Publiczna w Gaszowicach filia w Czernicy oraz Gminna Biblioteka w Gaszowicach.
    2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku, które przystąpią do konkursu zgodnie z niniejszym regulaminem.
    3. Celem Konkursu jest promowanie bibliotek, kreatywności, rękodzieła oraz popularyzacja postaci z bajek.
  2. Warunki uczestnictwa
    1. Uczestnicy biorą udział w konkursie indywidualnie, prezentując na spotkaniu końcowym swoje stroje.
    2. Każdy strój musi być inspirowany dowolną postacią z bajek lub opowieści literackich.
    3. Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
  3. Zasady Konkursu
    1. Konkurs odbywa się w GBP w Gaszowicach filia w Czernicy – nabór uczestników od 2.10.24 do 31.10.2024, spotkanie końcowe będzie ustalone na bieżąco.
    2. Zadaniem uczestników jest przygotowanie stroju postaci z bajki, który zostanie zaprezentowany na specjalnym spotkaniu podczas wydarzenia „Dzień Postaci z Bajek”.
    3. Stroje mogą być wykonane ręcznie – jury zwróci uwagę na kreatywność, oryginalność oraz dokładność wykonania.
    4. Dodatkowo ocenie podlegać będzie również wyjątkowy plener, w którym uczestnicy zaprezentują swoje stroje (np. aranżacja sceny, użyte elementy dekoracyjne).
    5. Jury przyzna również nagrodę niespodziankę dla wybranej osoby wyróżniającej się w trakcie całego wydarzenia.
  4. Kryteria oceny
    1. Jury ocenia:
      • Oryginalność i pomysłowość stroju,
      • Precyzja i jakość wykonania,
      • Dobór pleneru i jego aranżacja,
      • Wrażenie ogólne artystyczne.
    2. Decyzje jury są ostateczne i niepodważalne.
    3. W przypadku równej liczby punktów, jury może przyznać nagrody ex aequo.
  5. Nagrody
    1. Organizator przewiduje, że wręczy nagrody za:
      • Nagroda za najlepszy strój,
      • Nagroda za najciekawszy plener,
      • oraz przewidziana jest Nagroda niespodzianka.
    2. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny ani na inne świadczenia.
    3. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas wydarzenia „Dzień Postaci z Bajek” – dzień wyników będzie ustalony w późniejszym terminie przez pracowników bibliotek.
  6. Ochrona danych osobowych i wizerunku
    1. Administratorem danych uczestników jest Gminna Biblioteka Publiczna w Gaszowicach filia w Czernicy.
    2. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celu organizacji, przeprowadzenia i promocji Konkursu, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
    3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do wzięcia udziału w Konkursie.
    4. Uczestnicy wyrażają zgodę na nieodpłatne utrwalanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku (zdjęcia) w celach związanych z promocją Konkursu oraz Organizatora, w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, materiałach promocyjnych oraz gazetkach.
    5. Każdy uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania.
  7. Postanowienia końcowe
    1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w Konkursie.
    2. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres e-mail: biblioteka.czernicasl@wp.pl oraz pod numerem telefonu 324305332.